Otomotiv yan sanayisinin önemli bir kolu da Alüminyum Jant üretimi yapan tesislerdir. Üretim, Alçak Basınçlı Döküm Tezgahlarında, alüminyuma kalıp içinde verilen form ile sağlanmaktadır. Her hat, tesisin kapasitesine göre 12-16 adet civarı tezgahtan oluşmaktadır. Eski tasarımda,  tezgahlar üzerindeki hidrolik ekipmanlar, her tezgahta ayrı ayrı bulunan 30 KW Kurulu güç -145lt/dk. potansiyel pompa debisine sahip hidrolik güç ünitesi ile beslenmekteydi. Her tezgahın ayrı üniteye sahip olması hem enerji tüketimini arttırıyor, hem de arıza kaynağı sayının da çok olması anlamına geliyordu. Mevcut durumu ve talebi değerlendiren Hidropar İzmir A.Ş. Proje Satış Ekibi tüm hattın tek kaynaktan, tek Merkezi Ünite’den beslendiği projeyi hayata geçirmiştir.

Ünite, 3 Ton Rexroth Yağ depolama tankı, 30 KW x 145lt/dk.- 4 takım Rexroth Pompa İstasyonu – Pistonlu Akü İstasyonu ve bu sistemi yöneten Rexroth PLC Kontrol ünitesinden oluşmaktadır.

Merkezi ünite hidrolik sisteminin devreye alınması ile Jant başına tüketilen enerjinin miktarı %80 civarı azalmıştır, hidrolik sistem arıza sayıları azalmış ve duruşlardaki süreler çok kısalmıştır.